Ładowarki budowlane – zastosowanie i rodzaje maszyn

Nowoczesne ładowarki budowlane to maszyny, bez których trudno byłoby wykonać większość realizacji budowlanych. Obecnie najczęściej wykorzystywana jest ładowarka teleskopowa. Jej popularność wynika nie tylko z wielozadaniowości, ale również z zaskakujących w przypadku niektórych modeli parametrów. Zatem do czego służy to urządzenie i jakie są rodzaje ładowarek?

Rodzaje teleskopowych ładowarek budowlanych

Ładowarki teleskopowe występują w wersji obrotowej lub sztywnej. Pierwszy rodzaj urządzenia wyposażony jest w mobilną kabinę operatora, co daje większe możliwości na placu budowy. Oczywiście na tym podział ładowarek się nie kończy. Firmy, takie jak łódzki Berelt, oferują wynajem maszyn budowlanych w wielu odsłonach, w tym różne modele ładowarki teleskopowej.

Najemcy mogą zatem wybrać ładowarkę ze względu na konkretną wartość udźwigu czy wysokość podnoszenia. Przykładem maszyny o dużych możliwościach na placu budowy jest obrotowa ładowarka Manitou MRT 2470, która wykazuje aż 7-tonowy udźwig lub Merlo ROTO 50.21 z wysokością podnoszenia do 21 metrów.

Do czego służą ładowarki teleskopowe?

Ładowarki teleskopowe umożliwiają przede wszystkim prace rozładunkowe. Pozwalają również na sprawną relokację dużych materiałów budowlanych i to na znacznych wysokościach. Przykładem zastosowania nowoczesnej ładowarki teleskopowej jest montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków.

Ponadto każdą teleskopową ładowarkę budowlaną można wyposażyć w specjalne akcesoria. Mowa tutaj o koszu towarowym, trawersie, haku i wielu innych dodatkach. Wszystko zależy od zadań, które zamierasz wykonać na placu budowy. Dlatego przy wynajmowaniu ładowarki warto poinformować o specyfice realizacji i zapytać o najlepsze rozwiązanie.

Niezależnie od celu wykorzystania maszyny każda ładowarka teleskopowa wymaga profesjonalnej obsługi operatorskiej. Zatem zanim wynajmiesz ładowarki budowlane, sprawdź, czy firma, z którą zamierzasz współpracować, zapewnia wsparcie doświadczonych operatorów. Powodzenia!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.