Znajdź swoje miejsca

Dobrze jest mieć miejsce, w którym czujemy się dobrze. Gdy dochodzi do tego wyjątkowy klimat, doskonała obsługa i wieloletnia tradycja widziana gołymi oczami, czujemy się wręcz doskonale. Co zrobić aby, znaleźć te ulubione miejsca? Odpowiedź jest prosta.

 

  1. Korzystaj z okazji…

 

…i szukaj ulubionych miejsc podczas wyjazdów służbowych, odwiedzin znajomych czy po prostu wakacyjnych urlopów. Każde miasto posiada inny klimat, inne zwyczaje, inne przepisy na teoretycznie ten sam żurek z jajkiem. Jednak magia jest wtedy, kiedy odnajdziesz lokal, w którym żurek poda Ci uśmiechnięty kelner, dbający o to, by podczas posiłku niczego Ci nie zabrakło. Magia jest też wtedy, kiedy jedząc ten żurek dostrzegasz jak piękny sam w sobie jest lokal, który właśnie odwiedziłeś i ile włożonego w pracę serca możesz dostrzec u wszystkich, którzy Cię otaczają.

Nabierasz więc ochoty by poznać tę sytuację bliżej i skosztować wszystkiego, by pozostać w tym miejscu na dłużej. Wybierasz przypadkowo znaleziony koktajl, który na zdjęciu wygląda na milion dolarów i sączysz ten napój bogów rozkoszując się chwilami spędzonymi w tym miejscu. Czas rozstania z tym miejscem nadchodzi nieubłaganie, a Ty obiecujesz sobie, że będziesz wracał tu przy każdej możliwej okazji.

 

  1.  Znajduj serca miast, które odwiedzasz…

 

…i poprawiaj sobie nastrój tak często jak w nich jesteś. Czy to praca, czy zwykłe życiowe sytuacje zmuszają albo napędzają do odwiedzania większych czy mniejszych miast rozsianych po kraju. Dobrze jest mieć drugoplanowy powód, który zmotywuje Cię do wyjazdu na kolejną, nudną konferencję. Wypicie kawy z widokiem na Pałac Kultury czy relaksującego drinka na gdyńskim skwerku to idealne rozwiązanie na ucieczkę od obowiązków, czy wręcz przeciwnie – dopięcie służbowych spraw przy laptopie. Znalezienie magicznych miejsc zwiększy Twoje chęci do spontanicznych wyjazdów czy odhaczenia zadania narzuconego przez pracodawcę.

 

  1. Dziel się swoimi doznaniami…

 

…z rodziną, przyjaciółmi, dziewczyną czy chłopakiem. Jeżeli Ciebie urzekło dane miejsce, to istnieje 80 % szans, że takie samo wrażenie wywoła w ludziach, którymi się otaczasz. Dlatego zbieranie podróżnych doświadczeń przysłużyć się może jako pomysł na wolny weekend z rodziną czy randkę z drugą połówką. Oczywiście, że klimat nadają osoby i miejsce nie zawsze jest ważne, ale są też miejsca, które ten klimat potęgują i sprawiają, że wieczory w nich spędzone należą do tych niezapomnianych.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.