Blogowanie – sposób na życie i pasję

W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszą się w Internecie blogi. Jeszcze niespełna 20 lat temu platformy blogowe dopiero zaczynały swoją działalność, a dziś prawie każdy Internauta korzysta i czyta jakieś tematyczne blogi. Do najpoczytniejszych blogów należą te z grupy lifestyle, sport, zdrowie, dietetyka, ale coraz częściej pojawiają się blogi skojarzone z czyjąś działalnością zawodową lub pasją. Ty też możesz prowadzić swojego bloga i budować swoją markę albo po prostu dzielić się z innymi swoją pasją i wiedzą.

Tematyka na bloga

Zastanawiając się nad założeniem bloga, najpierw zadaj sobie pytanie o czym chcesz pisać. Jeśli masz jakąś pasję, biegasz, szyjesz, naprawiasz rowery, zajmujesz się renowacją starych mebli albo masz inne ciekawe hobby, możesz pisać właśnie o tym. Własny blog oczywiście będzie ciekawszy jeśli urozmaicisz go historiami z własnego życia, wtedy czytelnicy nabiorą do Ciebie zaufania i będą chętniej wracać na Twoją stronę.

Gdzie i jak założyć blog

Zakładanie bloga wbrew pozorom nie należy do trudnych procesów. W Internecie istnieje obecnie wiele różnych serwisów i systemów, dzięki którym z łatwością i co ważniejsze za darmo otworzysz swojego bloga. Na platformach takich jak blog.pl, wordpress.com, bloog.pl, blox.pl czy blogger znajdziesz bezpłatne skórki, samouczki i bazę wtyczek, które uatrakcyjnią Twojego bloga. Konfiguracja bloga na takim serwisie jest bardzo intuicyjna i nie wymaga ukończenia kursu – na stronie znajdziesz wszystkie informacje jak zmieniać czcionki, dodawać zdjęcia i filmy czy tworzyć tagi do swoich postów.

Prowadzenie bloga

Najważniejsze w blogu jest jego regularne aktualizowanie. Jeśli chcesz, żeby blog żył i cieszył się popularnością, musisz stale dodawać nowe interesujące treści. Najlepiej przed założeniem bloga wymyśl listę 20 tematów na przyszłe posty i napisz je. Z przygotowanym zapleczem prowadzenie bloga przez pierwsze miesiące będzie prostsze. Dzięki zyskanemu czasowi łatwiej Ci będzie zorganizować i uporządkować bloga od strony technicznej. Później zostanie Ci już tylko pisanie postów i cieszenie się komentarzami internautów.

———–
Zdjęcie: pixabay.com/Sophieja23
CC-License: CC0

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.