Zatwierdzenie projektu domu

Budując dom należy zadbać o to, aby projekt architektoniczno-budowlany spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa. Dowiedz się, czy projekt jest wykonalny na danej działce, najpierw uzyskaj decyzję o pozwoleniu. Kiedy się o nią ubiegać i jak ją zdobyć?

Kiedy zgłaszamy projektu domu?

Decyzja o warunkach zabudowy pozwala na uzyskanie informacji, czy w wybranym miejscu może powstać projekt. Pozytywna decyzja nie daje jednak jeszcze pozwolenia na rozpoczęcie budowy. Decyzja będzie ważna przez rok po jej potwierdzeniu. W tym czasie należy zwrócić się o pozwolenie na budowę. W przeciwnym razie decyzja wygaśnie i stanie się nieważna. Jeśli chcesz ubiegać się o pozwolenie na budowę lub zgłosić budowę swojego domu, nie musisz uzyskiwać zgody na projekt architektoniczno-budowlany.

Gdzie zgłosić projekt budowlany?

Zatwierdzenia decyzji można dokonać w starostwie powiatowym, urzędzie miasta na prawach powiatu lub urzędach wojewódzkich. Obecnie możesz poprosić o decyzję o zatwierdzeniu Twojego projektu drogą elektroniczną. Łatwy w obsłudze portal e-Budownictwo umożliwia składanie e-wniosków.

Proces zatwierdzenia projektu budowlanego

1. Przygotowywanie wniosków o zatwierdzenie projektu budowlanego.

Aby uzyskać decyzję o zatwierdzeniu projektu budowlanego, należy dostarczyć projekt domu, niezbędne pozwolenia i uchwały. Ważne jest, aby dołączyć również potwierdzenie uiszczenia opłaty skarbowej. Nie masz jeszcze projektu? Uarchitekta.pl to polska firma dostarczająca klientom gotowe projekty domów. Mają ponad 300 pięknych i niedrogich projektów na każdy gust i potrzeby.

  1. Urząd dokona szybkiej oceny złożonych przez Ciebie dokumentów. Jeśli czegoś brakuje, poproszą cię o uzupełnienie braków.

3. Urząd sprawdzi, czy ze wszystkich względów możliwe jest zatwierdzenie projektu budowlanego. Po zważeniu wszystkiego podejmą decyzję w taki czy inny sposób.W większości przypadków decyzje są wydawane w ciągu miesiąca. W niektórych przypadkach może być konieczne wydłużenie tego okresu do 2 miesięcy

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.