Solidne listwy przypodłogowe do pokoju dziecka

Każdy z opiekunów wie, że stworzenie przestrzeni dla dziecka to spore wyzwanie. To wielozadaniowe wnętrze, które w dużej mierze pełni role miejsca na przyjęcia dla lalek, boiska sportowego, a także sypialni. Właśnie dlatego stawiając na różnorodne kompozycje aranżacyjne, w tym również listwy przypodłogowe powinniśmy uwzględnić ich dobrą jakość.

Czy listwy podłogowe są konieczne?

W pierwszej kolejności warto przemyśleć, czemu nie warto rezygnować z listew przypodłogowych planując wystrój pomieszczenia dla swojego malucha. Głównym zadaniem listew jest odpowiednie zabezpieczenie podłóg, zarówno przed kurzem, piaskiem jak i wilgocią. Listwy przypodłogowe skutecznie maskują szczelinę dylatacyjną, która pojawia się przy montażu podłogi. W takim wypadku ważna jest ochrona paneli nawet o dobrej jakości płyty MDF — podłogi zazwyczaj są dobrze impregnowane i zabezpieczane wodoodpornymi woskami na powierzchni oraz zamkach, natomiast w przypadku kiedy wilgoć oraz zabrudzenia przepuszczą się przez szczelinę dylatacyjną, może wywołać to trzeszczenie i niepożądane wybrzuszanie się podłogi. Wówczas rozwiązaniem problemu będzie kosztowna wymiana powierzchni.

Listwy posiadają duże znaczenie w ochronie ściany. Co prawda nie powstrzymają małych artystów przed tworzeniem dzieł sztuki na jej powierzchni za pomocą kredek i mazaków, jednak będą spełniały podstawową ochronę przed uderzeniami np. nóżek mebli czy odkurzaczem podczas sprzątania. Listwy podłogowe zapewniają fantastyczne wykończenie podłogi oraz skutecznie zabezpieczają ścianę przed defektami.

Następnym, istotnym aspektem jest bezpieczeństwo — odpowiednio wyprofilowana listwa przypodłogowa daje możliwość korzystne schowanie, przewodów oraz wszelkiej elektroniki i instalacji. Kable schowane za materiałem nie będą budzić ciekawości dzieci, zapewniając bezpieczną zabawę.

Jakie listwy przypodłogowe wybrać do pokoju dziecka?

Dostępne w sprzedaży wykonane są z różnorodnych materiałów, o artystycznych formatach i nietuzinkowych strukturach. Które najlepiej sprawdzą się do pokoju dziecka?

Zdecydowanie gładkie, o prostym przekroju. Głównym czynnikiem jest w nich sprawność w czyszczeniu listew. Jak wiemy, nawet najlepszym zdarza się wypadek, o który w pokoju dziecięcym bardzo łatwo. Dlatego dla rodziców, ceniących sobie porządek, sztukateria o prostym przekroju, bez niepotrzebnych w tym przypadku żłobień i ornamentacyjnych wzorów to idealny wybór. Dodatkowo listwa przypodłogowa od Mardom charakteryzuje się dużą odpornością na wilgoć. Właściwości wodoodporne produktu dają gwarancję perfekcyjny wygląd listew przypodłogowych nawet w przypadku długotrwałej styczności, co w konsekwencji zalania nie spowoduje puchnięcia oraz zdeformowania.

Sprawdzając listwy przypodłogowe, należy postawić przede wszystkim na produkty trwałe. Sztukateria do pokoju dziecięcego ma za zadanie być odporna na zdarzające się uderzenia podczas sprzątania czy zabawy, ale również być wytrwała na dziecięcą ciekawość. Dzieci mogą być doskonałymi testerami wybranej przez rodziców sztukaterii — kiepska, wgniecie się i zdeformuje pod naciskiem dziecięcych dłoni. Biorąc pod uwagę aspekt wizualny, a także bezpieczeństwo, zwłaszcza jeśli za listwami ukryta jest jakakolwiek elektryka, należy wybrać produkty o wysokiej, odporne na uszkodzenia mechaniczne. Dokładnie takie są listwy podłogowe Mardom Decor — odporny materiał PolyForce w raz z połączeniem nowoczesnej technologii ScratchShield®, która maksymalnie utwardza powierzchnię, co daje efekt wyjątkowo odpornej sztukaterii podłogowej. Nie tylko na uderzenia, ale również na zarysowania jej ostrym narzędziem np. nożyczkami.

Aranżacja pokoju dziecięcego

Decydując się sztukaterię do pokoju dziecka, liczymy na to, aby była wydajna, ale zarazem ładna i pasowała do wnętrza — również w przyszłości. Czym zatem się kierować?

Rozmiar pomieszczenia, a wielkość listew przypodłogowych

Należy wybrać listwę zgodnie z wysokością oraz wielością pokoju. Duże pomieszczenie zachowa równowagę jeśli wstawimy do niego listwę od 10 cm oraz powyżej. W przypadku średniego pomieszczenia proponujemy listwy w przedziale 10 – 6 cm, a dla niewielkiego pokoiku nadadzą się listwy poniżej 6 cm. Kierując się tą zasadą zachowamy ład we wnętrzu oraz optycznie wyrównamy proporcje.

Zmiana koloru ścian, a listwa przypodłogowa

Umieszczając listwy przypodłogowe w pokoju dziecięcym, liczymy na to, aby pełniły swoją funkcję przez długie lata. Jednak dzieci rosną i na pewnym etapie nieunikniony będzie remont pokoju już nie dziecięcego, ale nastoletniego. Listwy od Mardom Decor można dowolnie malować, dopasowując ich wygląd do zmieniającego się wnętrza. Jeśli chcesz posiadać taki sam kolor listew jak pokryte ściany, bez obaw możesz użyć tej samej farby. Powinno się jednak pamiętać o zakupie farby na bazie wody. Listwy Mardom Decor pokryte są zabezpieczającym primerem o właściwościach wygładzających, który ulepsza malowanie i wzmacnia przyczepność pigmentu do materiału. Dzięki temu sztukaterie można wielokrotnie przemalowywać, dowolnie dostosowując ją do wymarzonej aranżacji wnętrza.

Białe listwy przypodłogowe

Dobierając listwy do pokoju dziecięcego, można także zastosować ponadczasowy klasyk, który będzie spełniał się w każdym stylu, niezależnie od zmiany dekoracji wnętrza. Biała listwa przypodłogowa to doskonałe rozwiązanie, które sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale także w całym domu. W ofercie Mardom Decor umieszczona została kolekcja listew przypodłogowych Premium, które zostały fabrycznie pokryte ekskluzywną, satynową powłoką, która nadaje sztukaterii pięknego, śnieżnobiałego koloru. Listwy są właściwie zabezpieczone i od razu gotowe do montażu. To perfekcyjny wybór, który sprawdzi się każdym wnętrzu.

https://mardomdecor.com/

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.