Chcesz zobaczyć najpiękniejszą zorzę polarną – pojedź do Laponii

Zorza polarna to niesamowite zjawisko widoczne na niebie. Zobaczenie jej na żywo jest marzeniem wielu osób. Najlepiej widoczna jest na północy, na obszarach okołobiegunowych. Jednak zdarza się, że można zobaczyć ją również w Europie. Marzy Ci się wycieczka w celu obserwacji zorzy polarnej? Przeczytaj tekst i dowiedz się więcej!

Najlepszym miejscem na poszukiwanie zorzy polarnej jest koło podbiegunowe. Żeby się o tym przekonać, warto wybrać się na wycieczkę do Laponii. Ten piękny region w Finlandii oferuje mnóstwo atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych.

Jakie atrakcje oferuje Laponia?

Laponia jest jednym z najlepszych miejsc do podziwiania zorzy polarnej. Poza możliwością upolowania pięknego zjawiska, jest jeszcze kilka innych atrakcji, jakie oferuje Laponia: wycieczka do  Świętego Mikołaja to jedna z nich. Ucieszy nie tylko maluchów. Specjalnie zorganizowane wycieczki umożliwiają podróż psimi zaprzęgami, jak również spacer w rakietach śnieżnych. Na miejscu można odwiedzić chatę Świętego Mikołaja, pracownię elfów czy farmę reniferów.

Zwiedzanie odbywa się w pięknych okolicznościach, wśród dużej ilości śniegu. Istnieje możliwość skorzystania ze specjałów lokalnych restauracji, oferujących kolację przy ognisku lub przygotowanie posiłków w formie grilla. Przejażdżka na saniach, które są ciągnięte przez renifery, będzie dodatkowym urozmaiceniem na wycieczce.

Czym jest zorza polarna?

Zorza polarna związana jest z aktywnością słoneczną oraz prądami, przepływającymi ponad atmosferą ziemską. Gdy docierają one do naszej atmosfery i zderzają się z różnymi gazami, są widoczne na Ziemi w postaci różnobarwnych rozbłysków. Najczęściej widać to w postaci falujących kolorów: zielonego, fioletowego i różowego. Zorza jest najlepiej widoczna w nocy, w miejscach oddalonych od świateł miasta.

Kiedy i gdzie najlepiej pojechać na oglądanie zorzy polarnej?

Zorganizowana wycieczka w poszukiwaniu zorzy polarnej będzie najlepszą opcją, jeśli zależy Ci na tym, żeby zobaczyć wszystko, co najpiękniejsze w tym regionie. Butikowe biuro podróży będzie trafnym wyborem. Otrzymasz tam ofertę oraz kompleksowy program zwiedzania, dopasowany do własnych potrzeb i możliwości. Wycieczki organizowane są w małych, kameralnych grupach. Obejmują: transfer z i na lotnisko, noclegi, oraz opiekę przewodnika. Nie wliczone są opłaty za przelot.

Zorze polarne najczęściej można upolować zimą — w okresie od września do marca. Panuje wtedy noc polarna i są dni, gdy słońce jest całkowicie niewidoczne, a przez całą dobę panuje ciemność. Laponia będzie bez wątpienia najlepszym miejsce, ponieważ możesz skorzystać na wyjeździe z kilku atrakcji. Jednak dla zapalonych łowców zorzy dobrym miejscem będzie również północ Skandynawii, np. punkty obserwacyjne w Norwegii.

Musisz pamiętać o tym, że w Laponii panuje naprawdę niska temperatura (zimą może dochodzić do nawet -50°C!). Jest to jedno z najzimniejszych miejsc na świecie. Należy odpowiednio przygotować się do wyjazdu i zabrać termoochronną bieliznę oraz ubrania chroniące przed chłodem i wiatrem.

Wizyta w Finlandii oraz polowanie na zorzę polarną będzie bez wątpienia wyjątkowym przeżyciem. Jeśli dodatkowo zdecydujesz się odwiedzić Laponię, będziesz mógł spełnić marzenie o spotkaniu ze Świętym Mikołajem. Ten najbardziej chłodny region pełen jest ciekawostek, a zwiedzenie całej okolicy pozwoli zdobyć nowe doświadczenia i wartościowe wspomnienia.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.