Blaski i cienie życia w pojedynkę

Singiel to od kilku lat bardzo modne określenie, które często pojawia się w mediach. Takim mianem określa się osoby, które z wyboru nie są w żadnym związku, korzystają z życia i cieszą się niezależnością. Nie jest to, więc to samo, co określenie funkcjonujące w poprzednich latach o nazwie stara panna czy stary kawaler. Obydwa te określenia były nacechowane negatywnie, dlatego obecnie wiele osób używa zamiennie słowa singielka zamiast stara panna.

Zasadnicza różnica polega na tym, że singielka jest sama z wyboru a nie, dlatego, że nie znalazł się żaden chętny mężczyzna. Bycie singlem jest modne wśród ludzi młodych, żyjących w dużych miastach. Single to najczęściej niesparowane osoby po dwudziestym piątym roku życia, które są dobrze wykształcone, mają dobrą pracę i wysokie zarobki. Są to także osoby niezależne, posiadające swoje mieszkania i samochody. Radzą sobie dobrze finansowo, mogą, więc korzystać z życia. Dużo podróżują, chodzą na imprezy do modnych lokali, wykupują karnety w klubach fitness czy na pływalniach. Single żyją aktywnie i ciekawie. Wielu z nich jest bardzo skoncentrowanych na swojej karierze zawodowej. Pracują dużo i intensywnie i często zwyczajnie nie mają czasu, aby znaleźć sobie kogoś na stałe. Istnieje kilkumilionowej grupy single zauważyli także specjaliści od marketingu, którzy często właśnie do singli kierują swoje oferty rynkowe. Dotyczą one najczęściej specjalnych wyjazdów turystycznych dla singli oraz imprez dla osób bez pary. Single w polskim społeczeństwie nie są odbierani najlepiej. Wiele osób zarzuca im egoizm, niedojrzałość i wygodnictwo. Rówieśnicy posiadający już swoje rodziny nie mogą często zrozumieć jak można żyć w pojedynkę i cieszyć się życiem. Tymczasem prawdziwy singiel jest niezwykle zadowolony ze swego stanu. Ma dużo czasu dla siebie, jest niezależny, może rozwijać swoje umiejętności i pasje. Poza tym bycie singlem u większości osób jest etapem przejściowym, bo wcześniej czy później i tak wchodzą oni w związki i zakładają swoje rodziny, co prawda później niż rówieśnicy ale to nie oznacza, że nie mogą być szczęśliwi.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.