Jak stworzyć wyjątkowe wesele?

Folkowe zaproszenia ślubne? Powoli oklepane… Krówki zamiast tradycyjnych weselnych szyszek? Na co drugim weselu… Dj zamiast orkiestry? Od lat praktykowane… Czym zaskoczyć gości i jak sprawić, by nasze wesele zapadło głęboko w pamięci i inspirowało przyszłe młode pary?

 

Myśląc o wprowadzaniu wyjątkowych elementów na waszym weselu, należy przemyśleć dwie kwestie. Pierwsza – co reprezentuje Was jako małżeństwo. Pomyślcie o swoim związku, miejscu, w którym pierwszy raz się poznaliście, bądź do którego lubicie wracać, o pierwszej wspólnej podróży, wspólnych zainteresowaniach, o kulturze i zwyczajach Waszych regionów i połączcie to wszystko w jedno – Wasz najpiękniejszy dzień! Druga kwestia –  Wasi goście. Podczas waszego ślubu jesteście otoczeni osobami, z którymi chcecie świętować te piękne chwile. Nie zapominajcie więc o tym, by zapewnić im takie wrażenia, których nie oczekują (bo nie wierzą, że ktoś mógłby im je dostarczyć), lecz których się nie spodziewają i na pewno dostarczą najlepszą rozrywkę! Bądźcie kreatywni – nie podawajcie tradycyjnego rosołu z makaronem, który zostawi tłustą plamę na co drugiej sukience przyjaciółek panny młodej, lecz zaskoczcie gości pyszną kwaśnicą, prosto z miasta, z którego pochodzi pan młody. Oryginalność w proponowanym menu, na pewno należy do jednego z elementów, które zostają utkwione w głowach gości weselnych.

 

Spójność w działaniach i elementach wystroju to jeden z kluczowych szczegółów, które pozwolą Waszym gościom dokładnie odróżnić Wasze wesele od wielu innych. Tabliczki umieszczone na Waszym stole, wiszące elementy czy nawet spersonalizowane znaki, kierujące Waszych gości do docelowego miejsca Waszego wesela to doskonały sposób, by działać na ich podświadomość umieszczając w możliwych miejscach swoje charakterystyczne – oczywiście wpasowujące się w klimat całego wydarzenia – elementy.

 

Wracając do smakowych doznań naszych gości, należy wspomnieć o torcie weselnym. Myśląc o tym weselnym akcencie, wyobrażamy sobie 3 – piętrowy tort z plastikową panną młodą na szczycie… Nic bardziej kiczowatego. Nie wybierajcie typowego tortu czekoladowego, jeżeli żadne z Was nie jest fanem czekoladowych ciast. Jeżeli oboje lubicie mocno owocowy smak – nie obawiajcie się, że komuś nie zasmakuje! Owoce lubi każdy! Jeżeli dołączycie do tego charakterystyczny element na wierzchołku, np. piłkę nożną (bo oboje uwielbiacie ten sport), goście z pewnością docenią Wasz pomysł na przemycenie charakterystycznych dla Was szczegółów.

 

Oczywiście pomysłów na spójne i wyróżniające wesele jest wiele, począwszy od zaproszeń, wyboru wyjątkowej sali weselnej, aż po bukiet panny młodej. Najważniejsze jest to, byście Wy – najważniejsze osoby tego wyjątkowego dnia, czuli się spełnieni i  zadowoleni z tego, o co dbaliście podczas miesięcznych przygotowań.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.