Obsługa prawna firm – na czym polega?

Kancelaria adwokacka może świadczyć swoje usługi nie tylko osobom prywatnym, ale też i przedsiębiorstwom. W zakres takich działań wchodzi między innymi obsługa prawna firm, a w jej skład wchodzą też na przykład zamówienia publiczne. Nie wszystkie osoby prowadzące biznes zdają sobie jednak sprawę z tego, co dokładnie to oznacza. Dowiedz się, na czym polegają takie czynności i w jaki sposób przekładają się na funkcjonowanie firmy.

Czym jest obsługa prawna firm?

Na początku warto wyjaśnić takie pojęcia jak obsługa prawna firm czy zamówienia publiczne. Pod pierwszym hasłem kryje się wsparcie udzielane na przykład przez prawnika w zakresie takich czynności jak sporządzanie umów bądź udzielanie porad np. z zakresu prawa pracy. Można zatem powiedzieć, że jest to zajęcie się formalną stroną prowadzenia działalności. Kierowanie przedsiębiorstwem jest bowiem w znacznej mierze uregulowane odpowiednimi przepisami, w tym ustawami i rozporządzeniami, o czym nie można zapominać.

Na czym polega obsługa prawna firm?

Całościowa obsługa prawna firm to zatem sporządzanie prawidłowych dokumentów, szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych, zamówienia publiczne, rejestracja spółek czy działalności gospodarczej, zmiany statutów czy też umarzanie i zastawianie akcji. Adwokat może świadczyć swoje usługi wszędzie tam, gdzie prowadzenie własnego biznesu jest odgórnie regulowane przez stosowne przepisy.

Taka obsługa prawna firm dotyczy zarówno spółek osobowych, jak i kapitałowych. Jedną z usług dotyczących spółek jest także przekształcanie ich, by łączyć je między sobą na rozmaite sposoby, na przykład poprzez przejęcie. Konieczne jest także przygotowanie planu takich czynności i zgłoszenie go do sądu rejestrowego. Warto również też przyjrzeć się, co dla biznesu w kontekście takiej współpracy oznaczają między innymi zamówienia publiczne i z czym się one wiążą.

Czym są zamówienia publiczne?

Jak już wspomniano powyżej, jednym z obszarów obsługi prawnej firm są także zamówienia publiczne. Polegają one na udzielaniu pomocy przez kancelarię adwokacką w zakresie postępowań przetargowych. Warto wskazać, iż w zamówieniach publicznych wyróżnia się też różne tryby postępowania, na przykład przetarg ograniczony i nieograniczony, negocjacje z ogłoszeniem czy dialog konkurencyjny. Kancelaria prawna sporządza w razie potrzeby między innymi opinie dotyczące stosowania przepisów regulujących organizowanie przetargów. Można także skorzystać z usługi polegającej na reprezentowaniu klientów przez kancelarię prawną w postępowaniach przed Krajową Izbą Odwoławczą.

Legalnie prowadzona działalność dzięki obsłudze prawnej firmy

Obowiązujące obecnie prawo obejmuje bardzo wiele aspektów działalności, trudno zatem oczekiwać, by osoba zarządzająca biznesem miała całą niezbędną na ten temat wiedzę. W sytuacji, kiedy coś wymaga wyjaśnienia, można skorzystać z obsługi prawnej firm, w tym zamówień publicznych i udać się po poradę do odpowiedniej osoby, na przykład zatrudnionej w kancelarii adwokackiej Radkiewicz, która zdobyła stosowne wykształcenie uprawniające ją do udzielania porad prawnych z powyższego zakresu. Dowiedz się więcej na temat takich czynności, by świadomie prowadzić swoją działalność, zgodnie z literą prawa.

[ Treść sponsorowana ]
Uwaga: Informacje na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią porady prawnej.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.