Opony bieżnikowane opolskie. Jakie są zalety opon bieżnikowanych?

Opony są elementem, który doświadcza wielu obciążeń i zużywania. Wpływają na bezpieczną jazdę po ulicach. Jedną z popularnych opcji są opony bieżnikowane. Jest to ogumienie z wcześniej używanym karkasem, na który nałożono nowy bieżnik. Co wpływa na popularność ogumienia bieżnikowanego? Jakie ma zalety? Odpowiadamy w naszym artykule!

Opony to kluczowy element samochodu mający bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Czym są opony bieżnikowane?

Opony bieżnikowane, zwane także oponami regenerowanymi, to opony, które zostały poddane procesowi regeneracji polegającemu na odnowieniu ich bieżnika przez dodanie nowej warstwy bieżnika na zużytej albo uszkodzonej oponie. Taki proces obejmuje usunięcie starego bieżnika, a następnie nakładanie nowej mieszanki gumowej w formie bieżnika, którą się spulchnia oraz uformowuje na oponie. Opony bieżnikowane można stosować w samochodach osobowych i ciężarowych. Ich głównym celem jest przedłużanie żywotności zużytych opon i zmniejszanie kosztów eksploatacji aut. Bieżnikować można nawet 10-letnie opony, ale pod pewnym warunkiem – korpus nie może być w żaden sposób uszkodzony. Nacięcia gumy, wygięcia, przebicia, wytarcia mogą spowodować odmowę wykonania procesu bieżnikowania oraz uniemożliwiać dalsze korzystanie z dotychczas używanych opon.
Eksperci motoryzacyjni uspokajają – ich zdaniem opony bieżnikowane (sprawdź tutaj: https://activeserwis.pl/opony/opony-ciezarowe/sprzedaz-opon-bieznikowanych/) to bezpieczny produkt w użytkowaniu, jeśli proces ich bieżnikowania wykonano w prawidłowy sposób. Poszukując bieżnikowanych opon albo chcąc skorzystać z usługi bieżnikowania, nie powinno się kierować wyłącznie ceną.

Zrekonstruowane ogumienie – w jaki sposób o nie dbać?

Oponę bieżnikowaną powinnyśmy utrzymywać w dobrym stanie technicznym. Do tego potrzebna jest odpowiednia konserwacja. Trzeba regularnie usuwać brud i zanieczyszczenia z powierzchni produktu. Do obowiązków właściciela należy również okresowe sprawdzanie głębokości bieżnika po przejechaniu  ok. 15 tys. km. Należy też utrzymywać prawidłowe ciśnienie w oponach podczas użytkowania i omijać wyboje oraz ostre krawędzie w trakcie jazdy. Są to proste środki mogące znacznie wydłużyć żywotność opony nalewki.

Zalety opon bieżnikowanych

Opony bieżnikowane są rozwiązaniem oferującym wiele korzyści dla użytkowników pojazdów, zarówno indywidualnych kierowców, jak i firm transportowych. Jedna z najważniejszych zalet to znaczne oszczędności finansowe – bieżnikowanie opon może być nawet o połowę tańsze od kupna nowych. Nowy bieżnik może być także nieco głębszy, co zapewni lepsze odprowadzenie wody w trakcie jazdy w deszczowe dni. Kolejna zaleta opon bieżnikowanych to wydłużona żywotność. Proces bieżnikowania pozwala odnowić zużyte opony, przywracając im trakcyjne właściwości oraz przyczepność. Dzięki temu kierowcy mogą kontynuować eksploatowanie samochodów, jednocześnie oszczędzając środowisko naturalne poprzez zredukowanie ilości gumowych odpadów oraz emisji, które są związane z produkowaniem nowych opon. Używanie istniejących opon i poddawanie ich procesowi regeneracji pozwala ograniczać zużycie naturalnych zasobów i emisję szkodliwych substancji.

Odpowiedzialny kierowca doskonale zdaje sobie sprawę z roli opon w aucie. Są one elementem stanowiącym o bezpiecznej jeździe po ulicach, dlatego warto zakupić opony, które cechuje wysoka jakość. Opona zwiększa nie tylko nasze bezpieczeństwo, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy też, że od stopnia zużycia opony zależy to, jak dobrze nasze auto będzie trzymało się jezdni. Jeśli opona jest znacznie zużyta, kontrola nad pojazdem staje się mniej precyzyjna, co może prowadzić do niebezpiecznych sytuacji na drodze i wypadków.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.