Jak można wyleczyć reumatoidalne zapalenie stawów (RZS)

Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS) jest przewlekłą chorobą autoimmunologiczną, która prowadzi do stanu zapalnego stawów i okolicznych tkanek. Charakteryzuje się bólem, sztywnością oraz obrzękiem stawów, które mogą prowadzić do erozji kości i deformacji stawów. RZS wpływa nie tylko na stawy, ale również może mieć wpływ na inne narządy, takie jak serce, płuca i oczy, powodując szeroki zakres komplikacji zdrowotnych.

Tradycyjne metody leczenia

Tradycyjnie leczenie RZS obejmuje zastosowanie środków przeciwzapalnych, immunosupresyjnych i biologicznych. Leki takie jak Metotrexat czy Sulfasalazyna są często stosowane przez długi czas, mimo że mogą zmniejszyć objawy i spowolnić postęp choroby. Na domiar złego mają poważne skutki uboczne, w tym zwiększone prawdopodobieństwo infekcji i uszkodzenia narządów wewnętrznych, a nawet możliwość bezpłodności, o czym informuje ulotka pierwszego z wymienionych leków, który ma „zapoznać mężczyznę z możliwością konserwacji nasienia” podczas jego stosowania.

Alternatywne podejście

W swojej książce „Jak Wyleczyłem Nieuleczalne” Jarek Growin, magister inżynier i syn dwóch lekarzy, podchodzi do reumatoidalnego zapalenia stawów z innej perspektywy, proponując naturalne i holistyczne metody, do których przekonał się po latach nieskutecznego stosowania standardowej medycyny. Autor, który cierpiał przez wiele lat na reumatoidalne zapalenie stawów i teraz ma normalne CRP i czynnik RF bez leków i suplementów, podkreśla, że ważne jest zrozumienie, że RZS nie jest chorobą stawów, które same z siebie niszczeją. Jest raczej sygnałem ciała, że organizm odtruwany jest ze szkodliwego jedzenia i toksyn, które przedostają się do krwioobiegu w wyniku nieszczelności w układzie pokarmowym.

Naturalne metody leczenia

Autor wymienia takie oto sposoby, które należy połączyć, aby pozbyć się permanentnie bólu:

  1. Odpowiednie leczenie zębów — autor twierdzi, że jeśli cierpisz na ciągłe problemy z zębami i nie możesz znaleźć rozwiązania, prawdopodobnie jest to przyczyną RZS. Jest to szczególnie ważne, jeśli twoje zęby są zaplombowane zarazkami, bakteriami i innymi toksynami. Na filmie https://www.youtube.com/watch?v=bVP9LZZL6fo autor omawia jedną z hipotez na temat źródła reumatyzmu, która dotyczy bakterii P.Gingivalis i jej wpływu na reumatyzm.
  2. Zmiana Diety: Jarek Growin twierdzi, że dieta ma kluczowe znaczenie w leczeniu RZS, ale zalecenia lekarzy i dietetyków, z którymi się spotykał, były błędne i nielecznicze. Na etapie zdrowienia zaleca „jedz to, co chce być zjedzone”, aby uniknąć toksyn pochodzących z łańcucha pokarmowego, które chronią rośliny i zwierzęta przed zjedzeniem. Autor nie popiera produktów zwierzęcych, zwłaszcza z masowych hodowli, ponieważ twierdzi, że zwierzęta zestresowane na małej powierzchni, bez dostępu do światła słonecznego, faszerowane chemią i karmione sztucznym pokarmem na pewno nie są źródłem zdrowia, a jedynie choroby.
  3. Posty: Autor podkreśla znaczenie szczególnie postu na wodzie, w oczyszczaniu organizmu z toksyn i redukcji stanów zapalnych. To organizm bowiem jest jedynym mechanizmem, który może Ciebie wyleczyć i trzeba zejść mu z drogi, aby mógł to zrobić lepiej niż jakikolwiek lekarz. Najważniejszym etapem postu określa powrót do jedzenia, czyli „refeeding”, bo to na nim można najbardziej ucierpieć lub zyskać w czasie postu. W książce opisuje też prawidłowe przygotowanie do kilku tygodniowego postu i kilka sposobów i pokarmów, jakie na podstawie własnych doświadczeń uznaje za najlepsze pod kątem bezpiecznego wyjścia z postu.
  4. Suplementacja: Jarek Growin wbrew wielu autorytetom propagującym filmy o cudownych właściwościach korzeni, ziół i witamin uważa, że nie są one potrzebne, bo to nie ich brak w Twojej diecie jest źródłem bólu stawów. Dąży do zdrowia, które nie wymaga leków, ziół i suplementów oraz czerpania tego, co jest najzdrowsze dla Ciebie wyłącznie z pożywienia, tak jak robią to wszystkie inne istoty żywe na świecie oprócz „cywilizowanych” ludzi. Wśród tymczasowo zalecanych suplementów, jakie mogą się przydać na etapie zdrowienia wymienia węgiel aktywny, witaminę C i D w dużych dawkach, ale wyraźnie zaznacza, że nie tędy droga do pozbycia się źródła choroby i dobrze je mieć, jedynie na wszelki wypadek.

Podsumowanie

Leczenie reumatoidalnego zapalenia stawów jest indywidualne, ponieważ jest to skomplikowana choroba. „Jak Wyleczyłem Nieuleczalne” Jarka Growina przedstawia metody naturalne i holistyczne. Książka, którą można znaleźć na stronie https://jakwyleczylem.pl/ksiazka, oferuje alternatywną drogę dla tych, którzy szukają ulgi w swoich objawach i zamiast się w kółko leczyć, chcą się wyleczyć.

Uwaga: Informacje na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie zastąpią porady lekarza.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.