Jak zdobyć linki do strony?

Zewnętrzny link do Twojej witryny e-commerce jest jednym z najważniejszych czynników jej udanej promocji. Wpływa na pozycjonowanie Twojej strony w wyszukiwarkach pozwalając szybko i sprawnie pozycjonować ją wyżej w wynikach wyszukiwania Google. Kilka lat temu uważano, że im więcej linków zewnętrznych, tym lepiej. Z czasem takie podejście straciło na wartości. Co więcej, wyszukiwarki uruchomiły algorytmy, które ograniczają ranking witryn z linkami masowo kupowanymi na giełdach. W dzisiejszych czasach zasada „mniej znaczy więcej” stała się priorytetem dla pozycjonowania witryn e-commerce. Uzyskanie linków o wysokiej jakości nie jest łatwym procesem i wymaga wysiłków na dużą skalę. Dostępnych jest jednak kilka świetnych technik – możesz ich użyć do osiągnięcia swoich celów sprzedażowych.

Jednym z najbardziej popularnych źródeł są artykuły sponsorowane dostępne przykładowo na platformie PressHunter, czy linki z postów dodawane na wyselekcjonowanych forach internetowych które można zamówić dzięki SEOspot.

Social media, a linkowanie

Prawdopodobnie masz już konto na Facebooku. Jeśli tak, załóż stronę firmy i dołącz link do swojej witryny w sekcji, w której możesz wprowadzić szczegóły firmy.

Google Places jest to kolejna możliwość na linkowanie. Mimo że jest skierowany do lokalnych firm, nadal możesz umieścić swoją siedzibę na mapie. Proces ten da Ci szansę na wprowadzenie linku z powrotem do Twojej witryny.

Teespring jest to jeden z bardziej kreatywnych sposobów na uzyskanie linku. Gdy to zrobisz, możesz umieścić link do swojej witryny na tworzonej stronie.

StickerMule to miejsce do tworzenia własnych niestandardowych naklejek. Po skonfigurowaniu konta i utworzeniu naklejki nie musisz niczego kupować, ale możesz utworzyć stronę z linkiem do swojej witryny.

Yahoo Local Listings, podobnie jak kilka poprzednich, jest to miejsce, w którym można przesłać swoją fizyczną lokalizację. Nie zapomnij dodać linku do swojej witryny w swoim profilu.

Kontaktowanie się z właścicielami innych stron internetowych

Wyszukuj i kontaktuj się z innymi odpowiednimi stronami internetowymi przez e-mail lub czat na żywo, oferując im wymianę permalinków do stron internetowych. Przed złożeniem takiej oferty zastanów się dokładnie, ponieważ odpowiednia treść to tylko jeden z czynników do rozważenia. Pamiętaj, aby ocenić taką stronę na podstawie jej rankingu i aktualnych linków do stron internetowych.

Prowadzenie bloga firmowego

Prowadzenie bloga firmowego to kolejne korzystne narzędzie dla strategii budowania linków. Za pośrednictwem swojego bloga możesz regularnie dostarczać świeże treści, a tym samym zachęcać do interakcji czytelników i klientów w Internecie. Możesz na przykład skorzystać z bezpłatnej usługi Blogger firmy Google. Oferuje możliwość zamieszczenia linku „dofollow” na swojej stronie. Niezależnie od platformy, którą wybierzesz, Twój blog powinien być wypełniony unikalnymi i interesującymi treściami – aczkolwiek nie kopiuj tych samych artykułów na wszystkie blogi.

Sprawdź: jak zdobyć linki do strony – https://seospot.pl/jak-pozyskac-linki-do-strony.

 

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.