Co zrobić gdy Twój telefon wpadł do wody?

W obecnych czasach smartfony towarzysza nam na każdym kroku, gapimy się w ekrany jadać komunikacja do pracy, oglądamy na nich swoje ulubione Netflixowe seriale czy wysyłamy Snapy znajomym. I czasem przychodzi taki moment gdy odpisując na wiadomość z Messengera wyślizgnie nam się z dłoni i wpadnie do świeżutko przygotowanej wanny pełnej wody… i co wtedy?

Jak radzić sobie w takich przypadkach zapytaliśmy serwisanta z firmy Xiaomi Outlet, który z zalanymi smartfonami ma odczynienia na co dzień.

Nasz serwis Xiaomi niemal codziennie gosci klienta który utopił swojego smartfona, z naszych doświadczeń wynika, ze gdyby klienci dostatecznie szybko i skutecznie podejmowali profilaktykę w takich przypadkach wiele tych smartfonów udałoby się jeszcze uratować.

Przede wszystkim jak już utopiłeś smartfona to odetnij mu zasilanie, prąd i woda to zjawiska które nie idą ze sobą w parze.
Tesli nie masz możliwości samodzielnego odpięcia baterii w swoim smartfonie to przynajmniej postaraj się go wyłączyć jednak jeśli tylko masz możliwość zdjęcia tylnej klapki i odpięcia baterii co akurat w przypadku marki Xiaomi często jest bardzo prostym zabiegiem zalecamy zrobić to jak najszybciej. Im krócej do smartfona będzie docierał prąd tym większa szansa na jego odratowanie.

Nie czytaj bzdur w internecie pokroju „wsadź smartfona do ryżu” pomimo iz np. nazwa Xiaomi to po chińsko mały ryz to obecność Twojego smartfona w ryzy nie będzie dla niego zbawienna jednakże ktoś kiedyś puscil w internet urban legend o znamienitych higroskopijnych właściwościach tego zboża. Oczywiście odłożenie go w suchym i ciepłym miejscu na pewno będzie dobrym rozwiązaniem ale nie jest to rozwiązanie które gwarantuje jakakolwiek skuteczność.

Bardzo istotny jest również czynnik czasowy. Czas ma znaczenie. Im szybciej sprzęt zostanie oddany do serwisu, tym lepiej. Masz wtedy większe szanse na to, ze Twój smartfon zostanie odratowany. To troszkę tak jak z choroba, im szybciej zdiagnozowana tym większa szansa na wyleczenie.

Na koniec warto wspomnieć, ze nawet taki odratowany smartfon po zalaniu to często już nie to samo urządzenie co przed kontaktem z cieczą. Nierzadko po jakimś czasie poszczególne podzespoły mogą odmówić posłuszeństwa dlatego niezwykle ważne jest aby serwis rzetelnie ocenił zasadność prowadzonej naprawy a Ty żebyś podszedł z dystansem do tego rodzaju naprawy.

Pozostaje mi życzyć czytelnikom jak najmniej przygód z zalanymi smartfonami a gdyby jednak się przydarzyły nie zapomnijcie o powyższych radach !

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.