Stelaż podtynkowy do WC – wszystko, co powinieneś wiedzieć o jego wyborze

Jeśli cenisz sobie estetykę łazienki lub zależy Ci na maksymalnej oszczędności przestrzeni – sprawdź możliwości, jakie niosą ze sobą nowoczesne stelaże podtynkowe do WC. Dzięki nim nie tylko schowasz elementy montażowe toalety pod zabudową, zyskując cenne centymetry powierzchni, ale także otworzysz nowe możliwości aranżacji wnętrza.

Wysokiej jakości stelaż to inwestycja na lata. Solidne materiały i staranne wykonanie zapewniają nie tylko łatwy montaż i bezpieczeństwo użytkowania, ale także zachowanie wszystkich funkcjonalności przez długi czas. Jeżeli cenisz sobie prostotę wyboru, możesz zdecydować się na zestaw podtynkowy WC. Komplet złożony ze stelaża, miski i deski WC daje gwarancję dopasowania wszystkich elementów. Przyjrzyjmy się tej opcji na przykładzie stelaży DUPLO ONE od marki Roca.

Szeroki wybór to podstawa

Stelaże podtynkowe DUPLO ONE przygotowane są do montażu każdej miski podwieszanej o rozstawie śrub mocujących 180 lub 230 mm. Ta uniwersalność pozwala tworzyć różnego rodzaju zestawy, w tym wspomniane gotowe konfiguracje. Producent przygotował ich aż 11. Do wyboru są komplety z miskami WC z kolekcji Ona, Gap, Nexo, Debba, Meridian czy Victoria. Niezależnie od tego, czy wolisz naturalne, delikatne linie, ponadczasową prostotę czy może wyraźnie zaznaczone kształty – znajdziesz tutaj coś ciekawego. Co bardzo ważne, zestawy z kolekcji Ona, Gap i Meridian występują również w wersjach COMPACTO. Mniejsze rozmiary miski to jeszcze większa oszczędność przestrzeni, przy zachowaniu wszystkich funkcjonalności.

Przycisk spłukujący – niewielki, ale bardzo ważny

Drugim z widocznych elementów wpływających na wygląd zainstalowanej toalety jest przycisk spłukujący. Do stelaża Roca dokupić można dowolny model z oferty producenta – a wybór jest ogromny.

Najprostszym rozwiązaniem są mechaniczne przyciski wyposażone w dwa klawisze uruchamiające spłukiwanie. Wśród nich wyróżnić można modele z klawiszami prostokątnymi tj. PL1, PL2, PL3 i PL7 oraz z okrągłymi – jak PL4 i PL10. W zależności od produktu dostępne są różne rodzaje wykończeń – w tym matowe, błyszczące, ze stali nierdzewnej oraz częściowo ze szkła. Kolorystyka również jest bogata – obok ponadczasowej bieli, popularnej szarości, chromu i modnej czerni, znajdziesz też mniej typowe warianty. Rekordzista pod tym względem – model PL10 – występuje łącznie w ponad 10 opcjach kolorystycznych, wśród których pojawia się m.in. rose gold, perłowy czy onyks.

Miłośnicy nowoczesnych technologii i najwyższego poziomu higieny z pewnością docenią dostępność modeli elektronicznych tj.  EP1 ONE, EP2 ONE, PL10-E czy EP3. Podstawowym plusem tego rozwiązania jest oczywiście możliwość spłukiwania bezdotykowego. W zależności od modelu pojawiają się również funkcje dodatkowe, tj. wybór koloru podświetlenia, regulacja obszaru detekcji, tymczasowe wyłączenie spłukiwania lub automatyczne spłukiwanie odświeżające. Warto więc zagłębić się w ofertę, gdyż możliwości jest bardzo wiele.

Jeszcze więcej możliwości

Dopasowanie do różnych kolekcji misek WC oraz swoboda wyboru dowolnego przycisku z oferty Roca to nie koniec listy możliwości stelaży DUPLO ONE. System spłukujący umożliwia wybór kilku opcji spłukiwania – 6/3L, 4,5/3L lub 4/2L – co ułatwia oszczędzanie wody. W ten sposób możesz sprawić ulgę nie tylko swojemu portfelowi, ale także środowisku naturalnemu. Wbudowany ogranicznik przepływu jest dopasowany do współpracy zarówno z miskami rimless, jaki tymi z kołnierzem zamkniętym i otwartym.

Wysoka jakość i wygoda montażu

Wróćmy jednak do kwestii wspomnianych na samym początku artykułu. Montaż stelaża DUPLO ONE jest łatwy, gdyż w opakowaniu otrzymasz kompletny zestaw instalacyjny wraz z instrukcją. Przyciski zamontujesz bez użycia narzędzi.

A co z jakością? Wszystkie spłuczki zostały poddane badaniu 200 000 cykli roboczych spłukiwania. Gwarancja na ramę stelaża i zbiornik to 10 lat, a na mechanizmy w zbiorniku 5 lat. Te dane są dowodem, że możesz liczyć na trwałość całego zestawu. Wybór konfiguracji zależy już od Ciebie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.