Modne kolory i motywy w pokoju dla nastolatka!

Pokój nastolatka to szczególne miejsce. To właśnie tam spędza on dużą część swojego czasu wolnego, a także uczy się i śpi. Oznacza to, że to pomieszczenie wielofunkcyjne, które powinno odpowiadać na rozmaite potrzeby młodego człowieka w optymalny sposób. Jeden z elementów, który ma niewątpliwy wpływ na codzienne funkcjonowanie to bez wątpienia kolory. Właściwy zestaw barw czyni przebywanie w pokoju przyjemniejszym, a przy tym może uczynić aranżację modną. Wobec tego, na jakie odcienie warto zwrócić uwagę? Oto nasze podpowiedzi.

Meble młodzieżowe – neutralne, bardzo modna biel

Trudno o bardziej uniwersalny wybór od bieli. Pasuje do wszystkiego, daje szerokie możliwości aranżacyjne oraz znakomicie rozjaśnia pomieszczenie. Pasuje zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych wystrojów. Biały zestaw mebli młodzieżowych nigdy nie wychodzi z mody, a zarazem stale powraca w trendach aranżacyjnych. Takie komplety można znaleźć m.in. w sklepie marmex.pl. Co je wyróżnia? Na pewno prostota linii, która czyni je bardzo funkcjonalnymi oraz stylowymi.

Meble młodzieżowe oraz aranżacja bazująca na kontrastach

Nastolatki lubią oryginalne rozwiązania aranżacyjne, do których bez wątpienia zaliczają się wszelkie kontrastowe zestawienia. Można wykorzystać ten motyw na ścianach w postaci tapet czy na dywanach. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zagościł na meblach. Wobec tego, jaki zestaw mebli młodzieżowych okazuje się godny uwagi? Bardzo ciekawie wygląda połączenie bieli z intensywną zielenią czy niebieskim kolorem. Jednak wbrew pozorom do każdej z tych barw pasuje wiele innych odcieni, dlatego takie wyposażenie pozostanie atrakcyjne nawet po zmianach aranżacji.

Nieśmiertelne odcienie drewna

Nie da się ukryć, że drewno (jak i materiały wiernie naśladujące to tworzywo) to bardzo wdzięczny materiał. Pasuje dosłownie do wszystko, a przy tym wnosi do pomieszczeń niezwykłe ciepło i przytulność. Regularnie powraca wśród aranżacyjnych trendów! Nie trzeba się też obawiać, że wyjdzie z mody. Zachęcamy, aby zwrócić uwagę zarówno na ciemne, jak i jasne odcienie drewna. Nie trzeba się też obawiać mebli łączących elementy drewniane z bielą, szarością czy czernią. Takie kompozycje pasują do dziewczęcego i chłopięcego pokoju.

Pożądane motywy w umeblowaniu oraz dekoracjach

Raczej rzadko zdarza się, że młode osoby cenią klasykę czy vintage inspiracje w wyposażeniu swoich pokojów. Zdecydowanie chętniej kierują się ku nowoczesnym ozdobom. A do nich bez wątpienia należą wszelkie motywy geometryczne. Mogą one zdobić meble młodzieżowe – uchwyty czy też wzory frontów utrzymane w takim stylu to strzał w dziesiątkę. Geometryczne wzory dobrze prezentują się również na tapetach, dywanach, grafikach, zasłonach czy choćby pościeli. Na pewno warto rozważyć ich wykorzystanie!

Wysokiej jakości zestaw mebli młodzieżowych można znaleźć we wspomnianym wyżej sklepie internetowym marmex.pl. Nie brakuje tam ciekawych i modnych propozycji, które sprawią, że pokój nastolatka zyska nowy, wyjątkowy wygląd.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.