Jak firmy lokalizują wyciek wody?

Wycieki mogą być bardzo denerwujące, ponieważ mogą powodować wiele szkód wodnych, nawet nie wiedząc o tym. Przecież nieszczelności są często w miejscach, których nie widać gołym okiem. Przez tygodnie, czasem miesiące, wyciek może powodować coraz większe szkody, zwiększając tylko rachunek za naprawę.

Lokalizacja wycieku wody

To, że w pewnym miejscu na ścianie pojawiają się plamy wilgoci, nie oznacza, że tam jest nieszczelność. Wykrycie wycieku wody jest więc konieczne, aby go naprawić. Samodzielne wykrycie wycieku jest bardzo trudne bez odpowiedniej wiedzy i sprzętu. Czy nie ma wtedy łatwiejszego rozwiązania? Tak, jest. Wezwać specjalistę od wykrywania wycieków. Firmy zajmujące się wykrywaniem nieszczelności posiadają specjalne urządzenia, które wykrywają wycieki wody, które pozostają ukryte dla oka. Korzystając z różnych metod wykrywania, ekspert może w ten sposób wykryć dokładną lokalizację i charakter wycieku wody. Ekspert ds. wykrywania wycieków określa, jaka metoda wykrywania jest najbardziej odpowiednia w danej sytuacji. Termografia: za pomocą kamery na podczerwień specjalista wykonuje zdjęcia termiczne. Pokazują one, czy na zewnątrz rur znajduje się ciepła lub zimna woda. Technika gazów śladowych: specjalista poddaje rury ciśnieniu z gazem powodującym nieszczelność. używa on specjalnego sprzętu, aby wykryć, czy gaz wycieka gdzieś z rur. Inspekcja kamerą: specjalista prowadzi małą kamerę ze zwinną głowicą przez rury szukając nieszczelności.

Jaka jest cena za wykrywanie wycieków?

Cena wykrywania wycieków zależy od tego, czy trzeba wykonać dokładną kontrolę, czy nie. Czy wiesz tylko, że zmagasz się z wyciekiem wody, ale zupełnie nie wiesz, gdzie dokładnie znajduje się wyciek? Następnie należy poddać dokładnej kontroli wszystkie rury zasilające, jak również wszystkie rury powrotne. Można za to spokojnie zapłacić do 2000 złotych. Czy masz już pomysł, gdzie jest wyciek i dlatego trzeba sprawdzić tylko jedną konkretną rurę? Wtedy cena będzie oczywiście znacznie niższa. Tak czy inaczej, dobrym pomysłem jest porównanie cen u różnych specjalistów, prosząc o kilka wycen.

Zleć uszczelnienie przecieku profesjonaliście

Czy firma zajmująca się wykrywaniem nieszczelności pomogła Ci znaleźć wyciek? W takim razie nie czekaj zbyt długo z naprawą. Im dłużej będziesz czekać, tym większe będą szkody. W końcu woda ma wolną rękę, jeśli wyciek nie zostanie naprawiony. Wiele osób myśli, że może samodzielnie naprawić wyciek w swoich kanalizacjach lub rurach wodnych. Jednak nie jest to zalecane, jeśli nie masz wiedzy na ten temat. Dlaczego nie? Bo wtedy wyciek może pojawić się ponownie w krótkim czasie. W rezultacie szkody pogłębiają się. Upewnij się więc, że otrzymujesz wartość swoich pieniędzy i zleć naprawę problemu firmie zajmującej się wykrywaniem wycieków. Lokalizacja wycieków przez profesjonalną firmę to jedyne słuszne rozwiązanie.

 

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.