Mocowania do ścian z płyt gips – karton Metex

Podczas aranżacji, remontu pokoju, kuchni czy sypialni zazwyczaj pojawia się problem związany z zawieszeniem półek, szafek, luster czy obrazów. Przed przystąpieniem do prac należy określić rodzaj ściany, to z jakiego materiału została ona wykonana. Inny rodzaj mocowań jest niezbędny do ścian betonowych, inny do tych z cegły a jeszcze inny do ścian gips – karton. Jednymi z częściej wybieranych w przypadku płyt g-k są systemy mocowań Metex, które dostępne są w hurtowni hydraulicznej Proterm. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Metex – systemy mocować do płyt g-k

Ściany gipsowo-kartonowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Posiadają bowiem wiele zalet. Mają bardzo szerokie zastosowanie w budownictwie. Przede wszystkim montuje się je szybko. Wykorzystywane są nie tylko do wykonania samodzielnych ścianek, ale także i do wykończenia już ścian istniejących. Jest jednak pewien mit, który niewiele ma wspólnego z prawda, mianowicie ten dotyczący obciążania ścian z płyt g-k.

Ścianę z g-k można obciążyć zawieszając na niej szafkę czy półkę, telewizor, wiele zależy jednak od samego systemu mocowań. Z tych względów fachowcy, wykonawcy, a także i domowe „złote rączki” wybierają systemy mocowań Metex, które znajdują się w ofercie hurtowni hydraulicznej Proterm. Dla przykładu systemy montażowe Corefix Metex przeznaczone są do płyt g-k na bloczkach. Produkty te zostały wzmocnione stalowym rdzeniem. Producent zaleca stosować je do suchej zabudowy, ale nie tylko. Warto wspomnieć także o tym, że wybierając mocowania ścienne Corefix nie wpływa to negatywnie na samą ścianę, płytę czy zawieszone półki, szafki etc.

System montażu ściennego Corefix, to specjalne kołki rozporowe, które idealnie sprawdzają się w przypadku płyt g-k. Działanie opiera się na tym, że podczas przytwierdzania kołków – otwierają się boczne uchwyty, które potocznie nazywane są motylkiem. Stabilizuje on mocowania z tylu płyty.

Produkty Corefix Metex – dostępne w hurtowni hydraulicznej Proterm!

Jest wiele miejsc, w których otrzymać można oryginalne, nowe mocowania ścienne Corefix Metex. Nie wszędzie jednak produkty te są dostępne od ręki, a ceny ich są przystępne. Z tych właśnie względów wielu wykonawców decyduje się dokonać zakupu w sklepie hydraulicznym Proterm. To właśnie tam znajdują się systemy mocujące Corefix w atrakcyjnych cenach, poza tym sklep deklaruje szybką wysyłkę oraz bezpieczny transport, a także i pomoc podczas wyboru optymalnego produktu.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.