Kurtki robocze – jakie powinny mieć parametry? Sprawdzamy!

Pracownik budowlany, monter, serwisant, czy nawet domowy mechanik. Każdy z nich potrzebuje odpowiedniego stroju, który będzie wykorzystywał w trakcie pracy. Jaki powinien on dokładnie być? Co takiego należy wziąć pod uwagę podczas zakupów? O tym możecie przeczytać w poniższym artykule.

Kurtki robocze – dopasowane do potrzeb

Każdy element garderoby przeznaczony dla specjalisty, czy domowego majsterkowicza powinien być dopasowany do jego potrzeb. Jest to szczególnie ważne ze względu na zaspokojenie podstawowych potrzeb. Do nich należy przede wszystkim zapewnienie optymalnej ilości miejsca w kurtce roboczej. Mowa tu oczywiście o kieszeniach, które dają możliwość schowania dokumentów, telefonu, często większej ilości kluczyków np. od samochodu, domu, garażu itd. Kurtki robocze powinny również zapewniać komfort podczas noszenia. Sprawdzają się w nich zamontowane elementy odprowadzające wilgoć. To rozwiązanie jest niezawodne w cieplejsze dni. Z kolei zimową porą powinny one zapewniać komfort termiczny.

​Wytrzymałe kurtki robocze, które nie zawodzą

Dlaczego zwyczajna kurtka nie nadaje się jako robocza? Przede wszystkim ze względu na swoją słaba wytrzymałość w innych warunkach niż spacer chodnikami miast, czy nawet leśnymi ścieżkami. Podczas pracy monterzy czy serwisanci nie tylko nieustannie się schylają, kucają, ale często także kładą się na podłogę. Muszą również pracować w mało sterylnych warunkach. Wszechobecny pył unoszący się w powietrzu jest im dobrze znany. Dlatego też potrzebują bardzo wytrzymałych kurtek, które mogą znaleźć m.in. na stronie sklepu internetowego https://www.goodmajster.pl/pl/c/Bluzy-i-kurtki-robocze/27. Te modele posiadają wszyte wzmocnienia w newralgicznych miejscach, które najczęściej się rozrywają. Materiały do uszycia kurtki roboczej ogólnie są bardziej wytrzymałe. Częste otarcia nie są na nim widoczne. Co więcej, kurtki te są dedykowane właśnie serwisantom, czy monterom, więc odpowiadają ich podstawowym potrzebom. Zdecydowanie warto więc się im przyjrzeć.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.