Dlaczego warto wybrać gotowy projekt domu?

Gotowy projekt domu to zawsze jedna z propozycji oferowanych przez wysokiej klasy biura architektoniczne. W odróżnieniu od projektu, który można zlecić architektowi, już istnieją – a zatem ich realizację można rozpocząć praktycznie od ręki. Jakie jeszcze są zalety wyboru takiej opcji?

Gotowe rozwiązania dostępne do ręki

Kiedy myślisz o zaprojektowaniu własnego domu, w głowie kłębi Ci się kilka rzeczy: powierzchnia, technologia budowy, kształt dachu, ilość pokoi, sposób ogrzewania… a przecież nowy dom to jeszcze milion innych spraw, o których trzeba pamiętać! Dobry architekt oczywiście zadba o to, aby plan powstający od zera był idealnie przystosowany do warunków panujących na działce i spełniał wszystkie oczekiwania inwestora. Często jednak bywa tak, że gdy taki projekt finalnie powstaje, inwestor czuje ukłucie zawodu, ponieważ wyrysowany dom nie do końca pokrywa się z jego pierwotną wizją. Z wielu rzeczy trzeba zrezygnować, inne zmienić. Gotowe projekty domów to sposób na to, aby w głowie inwestora pojawił się faktyczny dom, taki jaki ma powstać, a nie ten wymarzony, który w zetknięciu z możliwościami architektonicznymi okaże się zupełnie innym budynkiem. Nie zawsze da się wśród istniejących projektów znaleźć dokładnie to, czego się szuka, jednak przejrzenie kilkudziesięciu lub nawet kilkuset projektów może pomóc w ukształtowaniu się wizji domu idealnego.

Ciekawy sposób na zagospodarowanie przestrzeni

W projektach gotowych często uwzględnia się parametry działki takie jak jej kąt nachylenia, usytuowanie w stosunku do stron świata czy drogi dojazdowej, powierzchnię czy kształt. Mając kupioną działkę o specyficznych właściwościach, można zaczerpnąć inspiracji, oglądając na stronie gotowe projekty i przekonać się, że pewne rozwiązania architektoniczne są po prostu jakby skrojone na jej miarę.

Domy energooszczędne i pasywne – nowoczesne rozwiązania

W gotowych projektach domów bardzo często uwzględnia się na przykład istnienie pompy ciepła, obecność lub brak fundamentów, rodzaj stropów, nachylenie dachu, rodzaj dachówki, termoizolację i wiele innych aspektów. Oglądając projekty domu pasywnego, lub energooszczędnego inwestor może przekonać się, czy będzie to budynek dobry dla potrzeb jego rodziny. Mając w gotowym projekcie uwzględniony na przykład rodzaj pompy ciepła, można sprecyzować, jakie panele fotowoltaiczne położyć, by ten rodzaj ogrzewania okazał się najbardziej ekonomiczny w użytkowaniu. Na tej podstawie wielu inwestorów wybiera konkretny projekt swojego nowego domu, który już istnieje!

Możliwość adaptacji i świetna cena projektu

Obawiasz się, że gotowy projekt nie odpowiada idealnie parametrom Twojej działki? Oczywiście, że nie! Jednak w cenie projektu masz również gwarancję adaptacji do konkretnej parceli, która jest konieczna, aby można było uzyskać pozwolenie na budowę. W związku z tym, że jeden projekt gotowy może być sprzedawany wielokrotnie, jego cena jest o wiele niższa, niż tego wykonywanego pod specjalne zamówienie. Warto rozważyć tę opcję – ma naprawdę wiele zalet!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.