Jakie lokale sprzedasz lub wynajmiesz z pomocą biura nieruchomości?

Pomimo wszystkich perturbacji, rynek nieruchomości w Polsce nadal działa prężnie, a ceny mieszkań, domów i biur – obojętnie, czy tych na wynajem, czy do kupienia – utrzymują wysoki poziom. Jeśli chcesz znaleźć kupca lub najemcę dla swojego obiektu, rozważ współpracę z biurem nieruchomości. Opłaca się ona nie tylko w przypadku mieszkań, ale też innych lokali, w tym ekologicznych, inteligentnych czy przestrzeni coworkingowych.

Mieszkania i domy ekologiczne – w to chętnie inwestujemy

Polacy są coraz bardziej świadomymi i przewidującymi inwestorami. Przy zakupie mieszkań czy domów liczy się dla nas to, czy spełniają one aktualne standardy dotyczące np. termomodernizacji. Bardziej od pieców węglowych interesują nasz pompy ciepła, a jeśli oferowany obiekt ma dodatkowo fotowoltaikę, to mimo wyższej ceny cieszy się adekwatnie wyższym zainteresowaniem. Jesteśmy w stanie skalkulować, że taki zakup stosunkowo szybko się zwróci, a my będziemy cieszyć się komfortem życia w ekologicznym domu ogrzewanym zieloną energią.

W cenie są zatem domy energooszczędne oraz pasywne. Zazwyczaj są to budynki nowe, co najwyżej kilkuletnie, dlatego takie oferty w biurach nieruchomości to prawdziwa gratka.

Luksusowe oferty dla najbardziej wymagających

Zakup domu zawsze jest dużym wydatkiem, jednak wielu klientów jest w stanie zainwestować w ten zakup znaczną sumę pieniędzy. Jeszcze więcej, jeśli cenią sobie komfort i oszczędność czasu. Z pomocą biura nieruchomości sprzedasz luksusową rezydencję, o powierzchni 200-300 metrów kwadratowych. Takie wielomilionowe transakcje zazwyczaj odbywają się przy udziale pośrednika. Nikt nie chce się pomylić, zależy nam na znalezieniu zaufanego kupca i uzyskaniu jak najlepszej ceny.

Agenci nieruchomości mają dużą wiedzę i doświadczenie na temat prezentacji ekskluzywnych willi. Chodzi tu o zaprezentowanie ich w możliwie najkorzystniejszy sposób. Ze względu na to, że transakcja, jeśli dojdzie do skutku, będzie intratna także dla biura pośrednictwa, angażuje się ono w przygotowanie obiektu, organizuje dni otwarte, home staging, a do opisu wykorzystuje zdjęcia z drona. Często, przy takich transakcjach, agent zastrzega sobie pozyskanie oferty na wyłączność. Dla sprzedającego oznacza to znaczną oszczędność czasu i większe szanse na znalezienie dobrego kupca.

Wygodne przestrzenie do pracy – biuro i coworking

Oprócz lokali mieszkalnych, biura nieruchomości angażują się w sprzedaż i wynajem biur. Obecnie ten rynek uległ znaczącym zmianom – praca hybrydowa lub zdalna sprawiły, że firmy zmieniają swoje siedziby i optymalizują przestrzeń, aby była wygodna dla pracowników, a zarazem nie generowała dużych wydatków. Wzrost liczby freelancerów i pracujących w trybie home office przyczynił się do wzrostu zainteresowania biurami coworkingowymi, w których przestrzeń jest dzielona między wykonawców działających niezależnie od siebie.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.