Samochód służbowy – kupno, leasing czy wynajem?

Wynajem długoterminowy samochodów w Poznaniu cieszy się coraz większym zainteresowaniem, gdyż rośnie zapotrzebowanie na wynajęcie samochodu dla firm. Obecnie przedsiębiorcy mają do dyspozycji szeroki wachlarz korzystnych ofert dotyczących leasingu czy też wynajmu aut. Okazuje się bowiem, że samochód służbowy nie musi być własnością przedsiębiorcy, gdyż może on go po prostu wypożyczyć. Jeśli chodzi o formy i ceny wypożyczenia, to są one zróżnicowane, a cennik za wynajem długoterminowy samochodów ustalany jest indywidualnie przez każdą firmę. Jak można sfinansować samochód służbowy? Która opcja jest korzystniejsza?

Kupno, leasing czy też może wynajem samochodu służbowego – co jest bardziej opłacalne?

W celu znalezienia najkorzystniejszej oferty niezbędne jest zestawienie ze sobą dostępnych ofert leasingowych, kredytowych oraz tych dotyczących wynajmu długoterminowego samochodów. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy, a więc wybór oferty zależy od naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Do porównania i oceny wykorzystaliśmy ofertę ze strony CarForYou – wynajem długoterminowy aut dla firm.

Leasing jest polecany początkującym przedsiębiorcom, którzy nie mogą pozwolić sobie na zakup auta służbowego, gdyż kupno samochodu za gotówkę oraz opłaty mocno nadwyręża budżet. Dodatkowym plusem są stosunkowo proste procedury, gdyż po podpisaniu mowy samochód dostaje się od ręki i zwykle można liczyć na zniżkę od producenta, z którym firma leasingowa ma aktualny kontrakt na import aut, a także na dodatkowe usługi w przystępnej cenie typu serwisowanie. Leasing pozwala na dobranie wysokości i ilości rat na miarę możliwości finansowych przedsiębiorcy, co jest szczególnie istotne w przypadku zysków uzależnionych od sezonowości. Tego typu rozwiązanie daje możliwość wybrania luksusowego samochodu i to z za niewielką, comiesięczną opłatą.

Wynajem krótki czy długoterminowy auta dla firmy?

Niestety leasingowany samochód nie stanie się naszą własnością, co jest możliwe tylko w przypadku gotówkowego finansowania auta. Jest to możliwe tylko po pewnym czasie, jeśli postawimy na kredyt czy też leasing z wykupem. Krótkoterminowe wypożyczenia są zwykle nieopłacalne, chyba że firma potrzebuje samochodu tylko sporadycznie. Z kolei wynajem długoterminowy jest podobny do leasingu. Przedsiębiorca płaci firmie wynajmującej tylko za eksploatację auta, gdyż kwestie rejestracji, przeglądu, najróżniejszych napraw oraz ubezpieczenia są obowiązkiem wypożyczalni. Do dyspozycji jest szeroki pakiet usług, dobrany do indywidualnych potrzeb klienta.

4 thoughts on “Samochód służbowy – kupno, leasing czy wynajem?”

  1. W zależności od tego ile tak naprawdę kręcimy kilometrów i w jakiej jesteśmy branży. Spore znaczenie ma też kwestia optymalizacji podatkowej i do tego przychodów firmy. My na przykład jeździmy rzadko służbowymi, praca raczej biurowa, a jak trzeba naprawdę dobrze wypaść te 7-8 razy do roku pożyczamy samochody w PANEK. Dobra wypożyczalnia z fajną flotą – dla biznesu są idealni.

  2. Wyprobowalem 3 opcje i stwierdzam, ze jak sie znajdzie dobra wypozyczalnie to bardziej oplaca sie wynajem auta dlugoterminowo. Ja np wynajmuje od chlopakow z fatcar.pl i bardzo sobie chwale wspolprace z nimi. Wystarczy sprawdzic ich oferte

  3. U nas w firmie auta są potrzebne sporadycznie, czasem kogoś przywieźć lub zawieść na lotnisko. Zdarza się też że jedziemy na konferencję do klienta, więc musimy się prezentować. Wypożyczamy wtedy niezawodnie w wypożyczalni Dyniewicz.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.