Jak zabezpieczyć drogi osiedlowe?

Drogi pomiędzy blokowiskami czy osiedlami czy domkami jednorodzinnymi zwykle są prawdziwym rajem dla wszystkich tych kierowców, którzy nie lubią ściągać nogi z gazu. Bardzo często są oni bowiem świadomi tego, że w najbliższej okolicy z pewnością nie znajdą oni ani patrolu policji, ani także szeregu kamer zwalniających, a co za tym idzie większość z nich czuje się po prostu bezkarnie. Jednocześnie administratorzy dróg osiedlowych wiedzą, że takie zachowania kierowców są wyjątkowo niebezpieczne. Po chodnikach, a często także i po samych drogach przechadzają się piesi czy nawet i dzieci, ktore nie do końca świadome są zagrożenia. Właśnie dlatego drogi osiedlowe powinny wypowiedzieć przysłowiową walkę niebezpiecznym kierowcom i jednocześnie powinny one zostać odpowiednio zabezpieczone. Wobec tego, w jaki sposób można to zrobić?

Bariery drogowe przy chodnikach i miejscach dla pieszych

Zdarza się, że na drogach osiedlowych kierowcy uważają, iż nie obowiązują tam absolutnie żadne przepisy. W efekcie często nie pozostawiają oni zbyt wiele wolnej przestrzeni nawet dla pieszych, którzy wybierają się na spacer przygotowanym dla nich chodnikiem. Zdarza się również tak, że kierowcy decydują się po prostu potraktować chodnik jako miejsce parkingowe, a co za tym idzie, piesi zupełnie nie mają dla siebie miejsca. Właśnie dlatego administratorzy dróg osiedlowych powinni skorzystać z gadżetu jakim są bariery drogowe. To właśnie one powinny zostać umieszczone tuż przy krawędzi chodników, dzięki czemu będą one skutecznie zapobiegać parkowaniu czy wjeżdżaniu na miejsca, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla pieszych. Zyskają oni w ten sposób przestrzeń do bezpiecznych spacerów, zaś kierowcy – czy chcą czy nie – będą musieli zdecydować się na znalezienie całkiem innego miejsca parkingowego.

Progi zwalniające jako skuteczny sposób na szybkich kierowców

Nie da się ukryć, że na drogach osiedlowych największym problemem są Ci kierowcy, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z tego, że konieczne jest zdjęcie nogi z gazu. Mimo ograniczeń prędkości, dalej sprawdzają oni tam silniki i moc swoich pojazdów. Wobec tego administratorzy dróg osiedlowych powinni postawić na nic innego jak tylko na progi zwalniające. Te niepozorne gadżety poniekąd zmuszają kierowców do tego, by zwolnili oni w wyznaczonych miejsca pod groźbą całkowitego uszkodzenia zawieszenia pojazdów. W ten prosty sposób można skutecznie skłonić niepokornych kierowców do tego, by stosowali się do obowiązujących ograniczeń.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.