Kwiaty ogrodowe kwitnące wiosną i latem

Działkowicze i właściciele przydomowych ogrodów wiedzą, jakie to uczucie wypoczywać w słoneczne dni wśród pięknych kolorowych kwiatów. Aby doświadczyć uroków kwitnących roślin wiosną i latem, należy zdecydowanie wcześniej rozpocząć prace ogrodowe. Cebulki kwiatowe powinny znaleźć się w glebie już jesienią, czyli kilka miesięcy przed zakwitem.

Czosnek w ogrodzie? Dlaczego nie?

Czosnek, popularnie kojarzony ze składnikiem spożywczym, stanowi również część ogrodów. Występuje tam pod postacią czosnku ozdobnego (allium) i posiada kilkanaście różnych odmian. Ze względu na łatwość uprawy i dużą odporność na warunki atmosferyczne, podbija szturmem polskie rabatki. Cebulki należy posadzić jesienią, najodpowiedniejszy okres to koniec września aż do listopada. Przy mało żyznej glebie można zastosować nawożenie. Podstawowe wymagania tej rośliny to regularne podlewanie oraz nasłonecznienie. Aby zmaksymalizować kwitnienie rośliny, należy suche kwiaty zrywać oraz przesadzać co 2-3 lata ze względu na zagęszczenie cebulek kwiatowych. Czosnek ozdobny oprócz wspaniałego wyglądu, charakteryzuje się ostrym zapachem.

Bogactwo kolorów z frezją

Frezja może zostać posadzona we wrześniu, jednak zaleca się sadzenie na przełomie kwietnia- maja. Bulwy posadzone jesienią wymagają przykrycia w sezonie zimowym, a w kolejnych wykopania w tym okresie i przechowywania w ciepłym pomieszczeniu. Wyższa temperatura hodowli zapewnia większy wzrost rośliny. Frezja wymaga żyznej, przepuszczalnej, najlepiej wapiennej gleby. Najlepiej, gdy wzrasta w nasłonecznionym miejscu, na nawożonym podłożu. Ważne jest zraszanie rośliny, również zewnętrznych części. Kwiaty rośliny charakteryzują się pięknym zapachem oraz intensywnymi kolorami.

Klasyka w ogrodzie – tulipan

Popularny nie tylko w Polsce tulipan, posiada około 15 tysięcy odmian. Kwiaty najlepiej rosną w glebie lekkiej i przepuszczalnej. Optymalny termin sadzenia to koniec września i październik. Cebulę należy wkopać na głębokość 12 cm i intensywnie podlewać w tym okresie. Po zakończeniu kwitnięcia, należy odłamać słupki kwiatowe, pozostałą część naziemną kwiatów usuwamy po jej zeschnięciu. Cebule tulipanów należy wykopywać co 2-3 lata w okresie letnim (czerwiec-lipiec) i pozostawić w ciepłym, przewiewnym miejscu, po uprzednim oczyszczeniu z ziemi. Ominięcie tego etapu będzie powodować coraz głębsze wrastanie cebulki w ziemię i słabsze kwitnienie w przyszłości.

Pierwsza oznaka wiosny – krokus

Aby doczekać się kwitnących krokusów wczesną wiosną, należy je posadzić między wrześniem a listopadem w słonecznym lub lekko ocienionym miejscu. Krokusy można sadzić w odległości 10-15 cm, zgrupowane tworzą efektowny widok. Kwiaty można wspierać nawożeniem, ale nie są one wymagające w hodowli. W glebie mogą pozostawać przez kilka lat, co powoduje ich rozrost. Zaleca się jednak wykopywanie cebul co kilka lat do połowy czerwca.

Piękny, kwitnący ogród wiosną to pierwsze kroki poczynione jesienią i dbałość o rośliny na każdym etapie. Przemyślane sadzenie i dobór odpowiednich roślin, pozwala cieszyć się estetycznym widokiem bogatym w barwy i zapachy.

Firma BENEX oferuje cebulki kwiatowe we wszystkich popularnych oraz unikalnych gatunkach. Oferta firmy obejmuje zarówno sprzedaż detaliczną, dla klientów indywidualnych, jak i  hurtową, dla firm i sklepów ogrodniczych, urzędów oraz instytucji.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.