Wykończenie tynkiem maszynowym – czy się opłaca?

Tynkowanie maszynowe pojawiło się stosunkowo niedawno i stało się częścią branży, nie zastępując jednak całkowicie pracy ręcznej. Maszyny tynkarskie są w stanie nakładać pierwsze, drugie i końcowe warstwy tynku za pomocą maszyn elektrycznych i spalinowych. Mogą one prawdopodobnie wykonać zadanie szybciej i bardziej konsekwentnie niż robotnik, ale większość z nich świetnie sprawdzi się także do projektów na większą skalę, takich jak budynki biurowe czy prace u dewelopera.

Używanie specjalnych suchych mieszanek

Większość maszyn tynkarskich może być dość kosztownym zakupem, więc ważne jest, aby podjąć świadomą decyzję, gdy myślisz o „zatrudnieniu” jednej. Praca ręczna również może wzrosnąć w kosztach, więc aby zwiększyć wydajność maszyny tynkarskiej, ważne jest, aby używać specjalnych suchych mieszanek przeznaczonych do stosowania w maszynie.

Wybór odpowiedniej suchej mieszanki ma wiele zalet, m.in. zmniejsza zużycie materiału, ułatwia transport i magazynowanie, upraszcza pracę, zmniejsza koszty pracy i czas budowy. Ich właściwości różnią się również pod względem rodzaju spoiwa, tego, czy projekt jest wykonywany wewnętrznie, czy zewnętrznie, zużycia suchej mieszanki i zużycia wody oraz ich kosztów.

Szkolenie zespołu jest bardzo ważne

Twierdzi się, że tempo tynkowania może być zwiększone nawet 3-krotnie i może pokryć do 2000 stóp kwadratowych w ciągu 8 godzin przy użyciu tynkowania maszynowego w porównaniu z tynkowaniem ręcznym. Jednakże maszyna nie działa samodzielnie i nadal wymaga wykwalifikowanych pracowników do jej obsługi i konserwacji. Do obsługi jednej maszyny można przeszkolić kilku pracowników, co może znacznie przyczynić się do wykonywania pracy szybciej i efektywniej.

Szybsza praca i lepsza efektywność

Narzędzia używane przez wiele dużych ale i niewielkich zespołów do tynkowania maszynowego chwalą sobie zwiększoną produktywność. Szybsza realizacja zadania oznacza również możliwość podjęcia się kolejnego zadania oraz, w efekcie, realizację większej ilości zleceń w krótszym czasie.

Często może się więc okazać, że po przeliczeniu kosztów i wzięcia pod uwagę potencjalnych zysków tynkowanie maszynowe znacznie podniesie opłacalność biznesu i mimo kosztów konserwacji maszyny i wymiany ewentualnych zużytych części ilość realizacji pozwoli na szybkie i sprawne tynkowanie dużych połaci powierzchni jak budynki użyteczności publicznej, osiedla czy prywatne rezydencje.

Tynkowanie maszynowe ma, podsumowując, zdecydowanie więcej zalet niż wad, może być wykorzystywane w większości pomieszczeń i na praktycznie wszystkich powierzchniach oraz znacznie przyspiesza pracę ekipy remontowej. Jest to prosty sposób na równą powierzchnię w praktycznie każdym pomieszczeniu, także w pomieszczeniach tak zwanych „mokrych” jak kuchnie czy łazienki a dzięki większej wydajności jest to rozwiązanie, które mniej nadszarpnie nasz remontowy budżet.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.