Fenomen okien przesuwnych- wady i zalety

Wybór okien przesuwnych będzie zależał od mnóstwa różnych czynników. Najbardziej popularne są okna rozwierane, jednak zajmują one mnóstwo miejsca przy ich otwieraniu. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się okna przesuwne, które są nowoczesnym rozwiązaniem, które nie tylko elegancko się prezentują ale i też są bardzo praktyczne. Dlaczego warto zdecydować się na wybór właśnie takich rozwiązań? jakie trzeba spełnić warunki przy ich montażu? Czy okna przesuwne mają więcej zalet niż standardowe?

Charakterystyka okien przesuwnych

Okna przesuwne są jedną z najpraktyczniejszych opcji, bo nie zajmują mnóstwa miejsca w środku pokoju przy otwieraniu. W rezultacie posiadamy więcej opcji aranżacji. Te rozwiązania cechują się ogromną estetyką, nadając nowoczesnego stylu nie tylko w środku domu, ale również wpływa pozytywnie na jego ekskluzywny design z zewnątrz.
Okna przesuwne mają opcję wykorzystania wielu materiałów- najczęściej wykonuje się je  z drzewa, aluminium lub PCV, przy czym najbardziej wyróżniającym je kryterium będzie koszt.

Zazwyczaj mamy do czynienia z kilkoma rodzajami okien przesuwnych. Najpraktyczniejsze to takie, gdzie skrzydła są ukryte w ścianach, właśnie wtedy możemy uzyskać najlepsze efekty wizualne i estetyczne oraz nie umniejsza innym aranżacjom wnętrza, w którym okno się znajduje. Do takich rozwiązań zazwyczaj wykorzystuje się ukryte kasety wewnątrz ścian.
Wyróżnić można także okna przesuwne, które zachodzą na siebie lub bezpośrednio na ściany za pomocą prowadnicy. To również dobre rozwiązanie jednak należy pamiętać, że nie jest to tak praktyczne rozwiązanie jak w przypadku pierwszej opcji czyli kaset. Ściany, gdzie będą okna muszą być pozbawione mebli oraz innych elementów, które będą przeszkadzać przy otwieraniu okna.

Zalety okien przesuwnych

Okna przesuwne to nowoczesne rozwiązana mające cały szereg zalet, jedną z nich jest zdecydowanie komfort ich użytkowania. Nowocześni producenci stawiają ogromny nacisk na komfort w otwieraniu wielkich okien nie wkładając przy tym zbyt dużo siły. Jeśli szukamy dobrych okien przesuwnych pamiętajmy, że muszą być wyposażone w bezpieczne i dobrej klasy prowadnice- to właśnie dzięki nim okna będą przesuwały się lekko bez użycia praktycznie żadnej siły. Ogromną zaletą okien przesuwnych są też większe możliwości zaaranżowania pomieszczenia, szczególnie jeśli mowa o tych, które chowają się we wbudowanych kasetach. Można wówczas postawić pod oknami meble czy ozdobić wnętrza kotarami ozdobnymi. Okna przesuwne to większe oświetlenie, co jest szczególnie ważne w okresach jesienno-zimowych, gdy próżno szukać słońca na dworze. Dzięki odpowiedniej dawce światła za sprawą okien przesuwnych pomieszczenie będzie odpowiednie do pracy, relaksu czy zabawy.

Podsumowanie: warto kupować okna przesuwne?

Okna przesuwne są modnym rozwiązaniem, które zaczyna się cieszyć coraz większą popularnością. Przeważają nad klasycznymi rozwiązaniami ponieważ dają ogromny komfort ich użytkowania. Oszczędzają mnóstwo przestrzeni koło okien, wizualnie nie mają sobie równych. Niestety ich główną wadą jest ich cena. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie korzyści wynikające z ich użytkowania warto zainwestować w coś, co będzie długie lata cieszyło oko. Wybierając firmę, która będzie wykonywała projekt warto kierować się takimi rzeczami jak opinie o firmie, czas realizacji, doradztwo, długość lat pracy w zawodzie i doświadczenie. Prawdziwi fachowcy z całą pewnością pomogą dobrać najbardziej optymalne rozwiązania, które będą cieszyły oczy przez następne lata.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Ciasteczka

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie plików Cookies. Więcej informacji znajdziesz w polityce prywatności.